Інструкція по застосуванню

  • 1
    Налийте теплу воду в спеціально підготовлену пластикову ємність
  • 2
    Висипати вміст пакета в воду
  • 3
    Добре перемішайте замочену масу вручну
  • 4
    Замочуйте рідкі шпалери не менше 8 годин
  • 5
    Безпосередньо перед нанесенням замочені рідкі шпалери необхідно перемішати вручну
  • 6
    Нанесення рідких шпалер на підготовлену поверхню проводиться пластиковою теркою
Майстер-клас по роботі з рідкими шпалерами BIOPLAST

Інструкції по роботі з рідкими шпалерами

У цій статті ми постараємося відповісти на багато питань, які найчастіше виникають при першому знайомстві з рідкими шпалерами. Описана нижче технологія рідких шпалер, зачіпає широкий спектр питань.

Ми часто зустрічаємося з питаннями: «Як клеїти рідкі шпалери?», – Або краще сказати, – «Як наносити рідкі шпалери?» У цьому розділі ви дізнаєтеся, що технологія рідких шпалер має на увазі саме «нанесення», а не поклейку, а також отримаєте практичну інструкцію, яка охоплює всі сфери їх застосування: підготовку різних типів поверхонь, підготовку рідких шпалер до нанесення і, звичайно ж, саму технологію нанесення рідких шпалер.

Підготовка стін до нанесення рідких шпалер

Якщо в інтер’єрі використовуються рідкі шпалери, дизайн такого приміщення буде відрізнятися різноманітністю, за рахунок того, що вони дозволяють користуватися найширшим спектром прийомів і методів обробки всіх можливих поверхонь. Підготовка стін до нанесення рідких шпалер простіше, ніж для більшості інших оздоблювальних матеріалів. Однак, при цьому, необхідно точно виконувати вказівки, прописані в інструкції до матеріалу.

Типи поверхонь

Поверхні, які зустрічаються часто:

  1. Бетонні поверхні, цементно-піщані штукатурки, глиняні штукатурки. Дані поверхні необхідно покрити білим або безбарвним акриловим ґрунтом, потім прошпаклювати стартовою шпаклівкою, яку після висихання знову покрити білим або безбарвним акриловим ґрунтом.
  2. Гіпсокартон. Технологія роботи з гіпсокартоном передбачає обробку поверхні шпаклівкою. Діємо за технологією: покриваємо білим або безбарвним акриловим ґрунтом, потім прошпаклювати фінішною або стартовою шпаклівкою, яку після висихання знову покрити білим або безбарвним акриловим ґрунтом.

Поверхні, які зустрічаються рідко:

  1. Дерев’яні поверхні, деревоволокнисті і деревостружкові плити. При підготовці матеріалів з деревною основою (найчастіше це ДСП, ДВП, МДФ, OSB), дана поверхня повинна бути покрита алкідною емаллю ПФ-115. Після висихання можна наносити рідкі шпалери. (Докладніше за посиланням)
  2. Металеві поверхні – найчастіше це можуть бути труби або вбудовані в стіну частини сталевих конструкцій. Також може зустрічатися сталева арматура залізобетонних конструкцій, яка близько виступає до поверхні стіни. Дана поверхня повинна бути покрита алкідною емаллю ПФ-115.

Важливо відмітити:

  1. Перед підготовкою до нанесення рідких шпалер необхідно видалити з поверхні старі рулонні шпалери, повністю змити побілку, а виступаючі на поверхню частини сталевої арматури підготувати, так, як і інші сталеві поверхні.
  2. При виборі акрилового ґрунту необхідно, щоб він був безбарвний, або білого кольору. Іноді виробники акрилових ґрунтів, для надання їм вузько-специфічних властивостей, можуть додавати до них сополімери, які в свою чергу надають колір акрилового ґрунту і забарвлюють в небажаний колір готове покриття. Важливо правильно вибирати акриловий ґрунт.
  3. Використання білого або безбарвного акрилового ґрунту є обов’язковим на кожному етапі підготовчих робіт, пов’язаних зі шпаклівкою, тому що при нанесенні рідких шпалер кожен квадратний метр покритої поверхні містить в собі 1,5-2 л води, а правильне використання акрилового ґрунту перед шпаклюванням, і перед нанесенням рідких шпалер дозволяє уникнути небажаного відшаровування шпаклювального шару від поверхні, що покривається.
  4. Поверхня, на яку наносяться рідкі шпалери, немає необхідності робити гладкою (як у випадку з рулонними шпалерами). Така поверхня може бути шорсткою – саме з цієї причини досить стартовою шпаклівки, і немає необхідності додатково робити фінішну шпаклівку, а тим більше шліфувати її. В межах товщини нанесення рідких шпалер, а це 1-1,5 мм вони приховають всі нерівності і шорсткості покриття.
  5. Для нанесення рідких шпалер підготовлена поверхня повинна бути сухою та чистою.
  6. Також необхідно нагадати, що наші фахівці створили рідкі шпалери, технологія яких дозволяє покривати поверхні практично будь-якої кривизни.

Поклейка шпалер BIOPLAST. Технологія використання рідких шпалер, спосіб нанесення, необхідний інструмент, навички

  • Підготовка рідких шпалер до використання

Для того, щоб підготувати рідкі шпалери до використання, досить висипати їх у чисту пластикову ємність (таз, відро) і залити їх теплою водою температурою 40-50° С (тепла вода сприяє правильному розчиненню клейового компонента без утворення грудок). Після цього замочену масу необхідно перемішати вручну рівно настільки, щоб у суміші не залишилося сухих ділянок. При цьому небажано надмірно активне перемішування, а також перемішування за допомогою міксера, тому що це призведе до роздроблення колірних фракцій, і як результат спотворення закладеної кольорово-текстурної схеми. Замочену масу необхідно щільно накрити кришкою або поліетиленовим пакетом для запобігання випаровування вологи в процесі замочування. Замочують рідкі шпалери не менше 8 годин. У замоченому стані рідкі шпалери можуть зберігатися при кімнатній температурі без втрати властивостей до 5 днів, зберігаючи свої клейкі властивості. Безпосередньо перед нанесенням замочені рідкі шпалери необхідно перемішати вручну, щоб підняти рідину з дна ємності.

  • Нанесення рідких шпалер

На відміну від більшості сучасних оздоблювальних матеріалів рідкі шпалери, нанесення яких не вимагає спеціальних навичок маляра або штукатура, без особливих складнощів можуть бути якісно нанесені будь-ким, хто має бажання попрактикуватися в тому умінні.

У замоченому вигляді рідкі шпалери являють собою в’язку пластичну масу. Необхідно відзначити, що рідкі шпалери безпечні для здоров’я, як в готовому вигляді, так і в замоченому.

Процес нанесення рідких шпалер не вимагає спеціальних навичок, саме тому їх відносять до розряду матеріалів «зроби сам». Завдання нанесення зводиться до розгладження пластичної маси по поверхні, що покривається.

Найзручнішим інструментом для нанесення (розгладження) рідких шпалер є пластикова терка (також звана іноді «пластикова гладилка» або «пластикова кельма»). Виглядає вона як прямокутна пластикова дошка, як правило, розміром 130 х 270 мм з «Г» подібною ручкою.

Розгладження по поверхні проводитися прямолінійним поступальним ходом терки. Рухи можна робити в будь-якому зручному напрямку. В кінці руху терка повинна повністю відірватися від поверхні. Необхідно уникати безперервних кругових рухів.

Товщина нанесення для правильної витрати матеріалу не повинна перевищувати 2 мм (у пластичній фазі рідких шпалер – при висиханні обсяг зменшиться до 1-1,5 мм). При нанесенні занадто тонким шаром – спостерігатимуться розриви в нанесеному шарі, що необхідно поправити наступним зворотним рухом терки. Слід зазначити, що нанесення більш товстим шаром ніж 2 мм позначиться тільки на витраті матеріалу і на строку висихання, але не на якості готового покриття. При цьому якщо рідкі шпалери наносяться шаром товщиною 2 мм, ми рекомендуємо витримувати однакову товщину покриття по всій поверхні. Тим самим після висихання ми отримаємо на всій площині рівномірну текстуру покриття.

Зазвичай необхідний для нанесення навик виробляється протягом перших 15-20 хвилин роботи, після чого, в подальшому, він відточується і вдосконалюється.

Ми рекомендуємо перший досвід нанесення відпрацювати на рівній прямолінійній ділянці стіни, при цьому бажано для миття вікон вести справа наліво за умови, що терка у Вас в правій руці – це полегшить вам завдання і дозволить уникнути зачіпань готового покриття лівим плечем.

Нанесення одній площині необхідно робити матеріалом з одного замісу, від кута і до кута. Дотримання цієї умови гарантує рівномірний кольорово-текстурний візерунок на площині, що покривається.

Роботу по нанесенню рідких шпалер також необхідно закінчити, довівши нанесення покриття по всій ширині до кута, іншими словами, закінчивши площину цілком. Це позбавляє від необхідності розмочувати підсохлий край покриття для продовження роботи, і також дає гарантію, що кольорово-текстурний візерунок на площині, що покривається, буде рівномірним.

В процесі нанесення, і після його завершення, приміщення, в якому проводилося нанесення рідких шпалер, необхідно провітрювати. Активне провітрювання сприяє швидкому випаровуванню вологи з тільки що нанесеного покриття. В середньому висихання триває дві доби. Якщо поза приміщенням холодно і сиро, ми рекомендуємо активно використовувати додаткове опалення в вигляді тепловентиляторів. Потік теплого повітря можна спрямовувати прямо на нанесені рідкі шпалери – це істотно прискорює процес висихання, однак при цьому провітрювати час від часу приміщення також необхідно.

Поради по догляду та експлуатації шпалер в інтер’єрі. Знайомство із зразками лінії шпалер BIOPLAST

В процесі експлуатації рідкі шпалери BIOPLAST не вимагають спеціального догляду. Вони мають властивість антистатичності, тобто відсутність електростатичного заряду і як наслідок – не притягають пил.

Якщо все ж таки у кімнаті з покриттям з рідких шпалер проводилися надмірно запилені роботи, то практика показує, що, пил, який осів на стіни, можна просто видалити пилососом.

Рідкі шпалери – одні з небагатьох декоративних оздоблювальних матеріалів, що дозволяють проводити поточний ремонт покриття, не залишаючи слідів цього ремонту. Вся справа в тому, що клейовим компонентом у рідких шпалерах є КМЦ, що виявляє властивості оборотності. При рясному розмочуванні, наприклад, при підготовці рідких шпалер до нанесення, КМЦ пластичний і клейкий. При висиханні – він стає твердою речовиною і пов’язує всі компоненти рідких шпалер. Строк експлуатації не впливає на цю властивість.

Таким чином, рясно розмочуючи покриття з рідких шпалер ми можемо зробити його пластичним, а висушуючи – ми прибираємо цю властивість.

На практиці це виглядає наступним чином. Уявімо, що покриття отримало механічне пошкодження. Для ремонту пошкодженої ділянки досить локально розмочити його водою. Протягом декількох хвилин покриття на розмоченому ділянці стане пластичним. І так само, як і при нанесенні покриття, ми розгладжуємо пластичну масу пластиковою теркою і залишаємо відновлену ділянка сохнути.

Якщо покриття з рідких шпалер забруднено, для відновлення користуємося тією ж властивістю – зіпсована ділянка локально розмочується, і в пластичній фазі видаляється забруднена частина покриття. На місце вилученого фрагмента, наноситься і розгладжується необхідна кількість чистого матеріалу. Як правило, в якості матеріалу для відновлення застосовують невикористаний залишок суміші рідких шпалер, висушений, для зручності зберігання, на випадок подібного ремонту.

Для будь-якого декоративного покриття рано чи пізно настає етап, коли після багатьох років експлуатації його необхідно демонтувати. Рідкі шпалери дозволяють навіть цей етап роботи з ними зробити простим. І знову тут ми використовуємо властивість оборотності. Великі поверхні найзручніше розмочувати «хутряним валиком», тобто валиком з довгим ворсом, попередньо зануривши його у воду. Швидко вбираючи воду з ємності, при прокатуванні валик швидко віддає її поверхні. Розмочивши таким чином покриття ви зможете легко зняти пластичну масу.